обжарка кофе своими руками
Бизнес в декрете

Як Ірина Маркіна-Бадюл обсмажує каву та будує бізнес в декреті

Ірина Маркіна-Бадюл, мама Надії (2,5 роки), була палкою прихильницею кави зі студентських років, а в декреті почала обсмажувати каву власноруч, просто вдома. Так вона шукає найулюбленішу за смаком каву та будує власну незвичайну справу у декреті.

Я люблю історії підприємців-початківців. Вони сповнені ентузіазму, ризику, відваги і головне – надзвичайної любові до своєї справи. Вони надихають та додають надії, що можна зробити усе, маючи віру, терпіння та просто крокуючи до своєї мети. Невеличкими, але постійними кроками. Такою є історія Ірини Маркіної-Бадюл з Миколаєва, яка поринула в кавову індустрії та пропонує власноруч обсмажену каву різних сортів під брендом «Наша Кава».

І якщо ви полюбляєте кавувати, варто почитати цю історію та підтримати бізнес-маму, чи не так?

Як ви пов’язали своє життя з кавою? Кава – це любов?

Так, це – любов однозначно. І вона взаємна, я впевнена 🙂

Я працювала кілька тижнів після закінчення університету в кав’ярні. Але мені здавалось, що це несправжня робота, хотілось працювати за спеціальністю — політологом. Зрештою, знайшла роботу на державній службі, але продовжувала пити каву і постійно шукала для себе нову.

Хто ваш постачальник кави та чому обрали саме його?

Я купую зерна переважно у компанії Coffeemaxgreen та Baristar – чи не єдині компанії в Україні, які погоджуються продавати каву невеликими об’ємами, від 1 кг. Також купувала каву у Finca Coffee, але після зміни умов закупівлі – не менше мішка кави одного сорту – співпрацю припинила, адже не маю змоги зберігати такі об’єми.

Я обираю каву різних країн походження. Постійно в наявності маю зерна з Бурунді, Нікарагуа, Ефіопії, Бразилії. Також купую Колумбію, Індонезію, Папуа Нову Гвінею, Руанду, Танзанію, Перу, Гондурас та інші. Загалом, намагаюсь постійно замовляти щось нове, аби було різноманіття і щоб люди змогли експериментувати зі смаками та знати, що їм подобається, а що ні. Також експериментую з зерном різних методів обробки — митого, сухого або хані (медовий).

Найбільшою популярністю користується кава з Нікарагуа. Вона приємна за смаком, не має дуже яскраво вираженої кислотності та гіркоти, в ароматі присутні квіткові ноти. І ціна помірна.

Часто просять «міцної» кави, але в дійсності так називають гіркоту у каві, якої можна досягнути завдяки темнішому обсмажуванню виключно арабіки, без додавання робусти. І в такому випадку кількість кофеїну буде менше, ніж у кави середнього обсмажування.

За даними аналітиків, станом на 2017 рік 75% людей в Україні, на жаль, п’є розчинну каву, 14,4% п’є кавові напої та мікси, 2% — порціонну каву в стіках. Але є і гарні новини: одночасно зростає відсоток споживання натуральної зернової кави в середньому на 3-5% щороку. Відсоток невеличкий, проте надія є!

Чому вирішили обсмажувати каву власноруч, в домашніх умовах? Як це відбувається?

Наразі весь процес роблю власноруч – купую зелену каву, обсмажую, спілкуюсь з клієнтами, формую упаковки та надсилаю клієнтам або зустрічаюсь особисто.

Обсмажую просто вдома, у власному ростері на 350 г. Це – міні-ростер, але його вистачає, щоб покрити мої нинішні потреби. Загалом я обсмажую та продаю 6-7 кг кави на місяць. Замовлення поки що непрогнозовані, то пусто, то 3 замовлення на день.

Це – невеличкий бізнес, який я почала 2 роки тому, коли донці було 6 місяців. Можливо, він виглядає як хобі, адже не приносить надзвичайних прибутків. Але динаміка позитивна – продажі ростуть щомісяця приблизно на 5-10% залежно від сезону. В літній період замовлень менше, взимку – більше. Тож я планую відкрити власний магазин.

Хочу, щоб люди мали змогу купувати свіжу обсмажену каву різних сортів так само, як ми маємо змогу купувати різні сорти яблук у магазині. Звісно, в Києві та Харкові з цим вже краще. А от в інших регіонах –розкіш.

До речі, каву може спробувати обсмажити вдома будь-хто – у власній духовці. У США існує ціла мережа домашніх обсмажувальників кави, які ведуть власні форуми та блоги, де діляться досвідом, рецептами та смаковими замітками. Я намагаюсь відслідковувати їх та переймати щось цікаве. Сподіваюсь, що в Україні сформується подібна культура та професійна спільнота.

А якщо ви хочете отримувати новий досвід – сміливо спробуйте обсмажити каву самостійно. Обов’язково необхідно мати гарну витяжку, адже вся квартира задимиться. Зерна кави необхідно розкласти тонким шаром на деко, обсмажувати при температурі 220-230 градусів протягом 15-17 хвилин. Також бажано періодично перемішувати зерно і слідкувати, аби не підгоріло.

обжарка кофе_ростер

Обсмажую зерна просто вдома, у власному міні-ростері, 6-7 кг кави на місяць

Скільки кави ви особисто п’єте за день? І яка – найулюбленіша?

Я п’ю десь 2-3 чашки кави на день. Понад усе люблю альтернативні методи заварювання – пуровер, френч-прес та в’єтнамський фільтр-чашка. Мені подобається саме смак кави, яка заварюється в такий спосіб, адже він більш тонкий і чистий. Особливо це стосується методу пуровер, оскільки у ньому використовується паперовий фільтр. Таку каву можна заварювати скрізь, де є гаряча вода – у потязі, на природі, в гостях, на роботі…

Яких помилок на шляху до власного бізнесу ви вже припустилися?

Найголовніша проблема – це кошти. У мене немає стартового капіталу, тож усі кошти, які я заробляю, вкладаю у закупівлю сировини. Тому не вистачає коштів на маркетинг, рекламу. А без бюджету на рекламу розвивати бізнес надзвичайно складно, і неправильно.

Наприклад, логотип мені розробила дівчина-фрілансер, яку знайшла на сайті «Кабанчик». Пакети з кавою спочатку я підписувала вручну, а вже пізніше з прибутку замовила наліпки та друк у типографії – оптимізація процесу.

Проте кожен крок робила досить повільно, адже не мала окремого бюджету на просування бізнесу.

З якими міфами клієнтів про каву зустрічалися?

Єдине, з чим я особисто зустрічалась, упереджене ставлення. Мене запитували: «А чи точно у вас справжня кава, чи може то якісь жолуді?»

Яку каву рекомендуєте пити? Особливо мамам?

Рекомендація одна – куштувати, куштувати і ще раз куштувати. Я завжди наводжу приклад з яблуками. Ми знаємо, що існують різні сорти яблук, а їхній смак різниться залежно від регіону, де ростуть, погодних умов, ґрунту, кількості опадів, строку збору тощо. Так само і з кавою.

Однаковий сорт кави, який виросте в різних країнах, матиме різні смакові властивості. Також існують сорти, характерні лише для певної країни або регіону. І надзвичайне різноманіття смаків можна зрозуміти та відчути, коли п’єш різну каву і шукаєш щось своє.

Звісно, бажано купувати каву не у супермаркеті, а пошукати свіжообсмажену. Шукати можливість обирати сорт кави, метод обсмажування. Наразі є така пропозиція на ринку, наприклад, у таких дрібних обсмажувачів кави, як я. Тож, експериментуйте з сортами, ступенями обсмаження та методами заварювання – це цікаво!

А якщо ви – годуючи мама і переживаєте через вплив кофеїну на дитину, можете на початку вживати каву без кофеїну. На смак вона практично нічим не відрізняється. А деякі медичні джерела говорять, що вже з 4 місяців невеличка кількість кофеїну у раціоні мами не впливатиме на малюка. Але, звісно, необхідно пильно слідкувати за реакцію дитини після вживання 1 чашки. І мова йде про зернову каву, в жодному разі не розчинну.

альтернативные способы заваривания кофе

«Понад усе люблю альтернативні методи заварювання – пуровер, френч-прес та в’єтнамський фільтр-чашка»

Ваша порада мамам, які також у пошуку та становленні улюбленої справи в декреті?

Головне для кожної мами – це розуміння, чи дійсно саме вам потрібна власна справа? Не варто починати щось робити лише тому, що сусідка у декреті почала в’язати, а інша пече печиво на продаж.

Зрозумійте для себе: що б ви могли робити цікавого і це було цікаво особисто вам.

Можливо, ви вже щось вмієте і вам це подобається, продовжуйте це і в декреті. А може варто почати з чистого аркуша та кардинально змінити своє життя, якщо раптом дитина його змінила недостатньо кардинально J Кожному – своє.

А якщо вирішили робити, подумайте про стартовий капітал, адже бізнес без бюджету – це ілюзія. Усюди необхідно вкладати гроші, навіть мінімальні.

Також варто продумати ваші дії на випадок невдачі. Думаю, план «Б» має бути, щоб спокійно стартувати, без даремних страхів.

Але головне: якщо відчуваєте, що треба спробувати, то краще спробувати, ніж просто шкодувати.

Бажаю всім успіхів, сили та натхнення!

Читайте все истории мам, создавших «Бизнес в декрете»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.