галина шостак детские проекты
Бизнес в декрете

Галина Шостак: «Це — рентабельний бізнес»

Галина Шостак заснувала у декреті власний бізнес — дитячі садочки Emily Club та навчальний проект Start You Up. Як їй вдалося, наскільки рентабельний цей вид бізнесу та на що потрібно звернути увагу, якщо ви хочете відкрити власний садочок — в нашій бесіді. Окрім бізнесу, Галина виховує двох доньок — Емілію (5 років) та Мар’яну (1,2 роки).

Як виникла ідея відкрити перший власний дитячий садок?

Багато років я будувала успішну кар’єру в великому іноземному банку. Дуже хотіла власну справу, але не могла визначитись яку. Після народження першої доньки, в декретній відпустці, почала пропрацьовувати ідею ідеального дитячого центру для моєї дитини. Але страх втратити стабільність, і зобов’язання перед моєю командою змусили повернутись назад в банк. Ще на рік. Потім я пішла з банку, поїхала з дитиною на два місяці в Індію, яка дуже круто вправляє мізки, коли потрібно. І у вересні відкрила свій перший клуб для всієї сім’ї і міні сад у ньому.

Ви з самого старту планували його як бізнес?

Це починалось як справа, яка дозволить реалізувати себе, задовольнити потребу в якісній освіті для моєї доньки і допоможе більше часу приділяти сім’ї. Проте зараз вже трохи інакше. По-перше, це бізнес. І якби я одразу розглядала цю справу як бізнес, який має приносити прибуток, то не допустила б багатьох помилок при відкритті.

Зараз моя місія дуже чітка: внести свій посильний вклад у розвиток освіти в Україні, зробити її якіснішою, з ухилом на головні людські цінності. І це в минулому році переросло в новую ідею-проект — Start You Up, основна місія якого – збільшення кількості якісних дитячих закладів освіти.

Як втілювали свою першу ідею?

Мала намір відкритися у вересні, адже розуміла, що це – найкращий час і неможна втратити ще цілий рік. Але дуже сумнівалася: “Чи зможу? Чи встигну?”

Весною ходила з дитиною по різних центрах, аналізувала, вивчала, щоб сформувати свою унікальну пропозицію. А з червня зайнялась пошуком приміщення. Хотіла метрів на 80, вийшло – на 170 метрів.

А далі зіткнулася з тим, чого не очікувала загалом. По-перше, грошей на ремонт витратила в 6 разів більше, ніж планувала. Мабуть треба було краще планувати. По-друге, варто було одразу шукати працівників, які допоможуть із запуском, хоча б адміністратора. По-третє, педагоги – це найбільша складність дитячих закладів. Знайти своїх, особливих людей, які розділяють твої ідеї і принципи.

Коли відкриваєш свій центр чи садок, то безумовно віриш, що він буде найкращим і всі його полюблять, як ти.

Хочеться, щоб все було ідеальним, а тут клієнту не передзвонили, дитині рукавички забули одягти, до педагога ніхто не прийшов на заняття. Таке відбувається. І не тільки на початку. Тоді, відкриваючись вперше, до цього не була готова.

Shostak Galyna

Наразі є багато дитячих садочків на ринку, але все одно їх не вистачає. Чому? Можете оцінити, наскільки задоволений попит? 

Державні садочки дійсно переповнені. Черга сягає і 200 людей. Приватні переповнені не так, але в якісні садочки завжди треба записуватись хоча б за пів року, адже до серпня/вересня групи в них вже заповнені.

Цікаво, що поряд може знаходитися кілька приватних садочків, з яких одні будуть заповнені, а інші наполовину пусті.

Велике значення має місце розташування. В деяких районах попит вищий. Але зазвичай в приватний дитячий садок завжди можна потрапити. Коли у нас заповнився перший садочок, ми відкрили другий. На цей рік також плануємо деяке розширення.

Що найважливіше і найскладніше у цій діяльності?

Якісний і актуальний продукт. Тримати стандарт якості послуг, постійно покращувати рівень, шукати нові ідеї, впроваджувати, експериментувати. Запалювати своїх людей своєю ідеєю. Шукати своїх викладачів. Вони становлять основу вашої діяльності і мають обов’язково розділяти вашу місію і ваші цінності.

Що лежить в основі ваших закладів? У чому конкурента перевага? 

Ви знаєте, я не підтримую думку про конкурентні переваги в дитячих закладах. Я ні з ким не конкурую. Своїм клієнтам я кажу завжди: «Сходіть всюди, порівняйте. Я хочу, щоб ви повернулись до нас через те, що це краще місце для вашої дитини».

Люди шукають конкурентні переваги в розташуванні, харчуванні, видах занять, рівні оплаті, кількості дітей в групах. Для мене єдине, що має суттєве значення — це повага до дитини, до її вибору.

Ми в нашому садочку можемо змінювати види занять, меню, приміщення. Але ми ніколи не поступаємося принципів поваги до особистості, ми не будемо змушувати дитину робити те, що їй неприємно, ніколи не будемо на неї кричати чи ігнорувати її думку. Наші батьки знають і цінують саме це.

Shostak Galyna

Скільки садочків наразі ви відкрили та скільки дітей навчаєте? 

У мене зараз один навчальний центр для дітей, батьків і педагогів, і два садочки. В центрі щомісячно навчається понад 200 дітей. В садочках близько 60 з можливих 68.

Це вже рентабельний бізнес? Які стартові інвестиції необхідні для відкриття власного садочку та за який час вони окуповуються? 

Це рентабельний бізнес, як і будь-який, якщо правильно все організувати і налагодити. Потрібен чіткий план дій і поетапність розвитку.

В першому своєму закладі я вклала шалені гроші в ремонт «з нуля» і повернула інвестиції тільки через 3 роки. В другому садочку ми змогли вийти в операційний нуль на другий місяць, а за пів року повернули інвестиції, і всі покращення вже робимо з власного доходу.

Тому я раджу перед відкриттям прораховувати інвестиції та їх повернення. Бо в цьому бізнесі часто буває, що відкривають «на ідеї», а потім дивуються, чому немає прибутку.

Що я точно не рекомендую – брати кредити на відкриття садочку. Так, звісно власні кошти краще, або ж спокійніше, особливо, для першого закладу. Але можна розглянути і інвестиції, і партнерство, і гранти.


Ящо ви цікавитесь бізнесом по відкриттю дитячого садочка, приходьте на спеціальний захід, де Галина Шостак з командою розповідатимуть про усі тонкощі цієї справи. Деталі за посиланням


Shostak Galyna

Яка ви мама? Що власне для вас значить поняття «виховання»?

Я стараюсь не виховувати дітей. На мою думку більше підходить слово ростити. Основна задача – навчити дитину обходитись без мене.

Основні принципи прості: любов. Любов безумовна. І повага. Повага до дитини і її бажань.

Я стараюсь не нав’язувати свою думку, намагаюсь зрозуміти, що саме хоче дитина сказати своєю поведінкою. Звісно, це ідеальна моя картина.

Проте я звичайна людина, тому і сумніваюсь, і злюсь, і роблю помилки, і можу крикнути, а потім пожалкувати. Іноді приділяю дітям менше часу ніж хотілося б, але ціную час разом понад усе. І ще я вірю, що я така мама, яка потрібна саме моїм дітям. Але, звісно, прагну бути кращою!

Shostak Galyna

Як зберегти баланс між роботою та сім’єю? 

Перше, це тайм-менеджмент. Є час на роботу, є час на сім’ю, на дітей, на спорт і, обов’язково, особистий час. Звісно, трапляються пожежі, які потрібно терміново гасити. Але все ближче і ближче підхожу до свого ідеального графіка роботи.

По-друге, це максимум віддати на аутсорсинг, в першу чергу, ті справи, які не любиш робити. В моєму випадку — це прибирання і прасування. А ще, коли у тебе є штатний кухар у садочку, яка готує пречудові дієтичні страви, покращується і питання зі здоровим харчуванням в сім’ї.

Мої діти дуже люблять наш садочок. Молодша донька вже зараз , а їй 1,2 року, залюбки проводить час із групою. Тому я маю можливість попрацювати і при цьому бути поряд з малечею. А старша — мій перший критик. Вона дегустує меню, дає резюме на заняття.

Ми вже зараз розмовляємо про те, що скоро вона теж працюватиме зі мною.

Чоловік мене підтримує, адже бачить, що все, що я роблю, і час і сили, які я витрачаю — це інвестиція в майбутнє наших дітей.

Моє тверде переконання: якщо у тебе є підтримка близьких людей, ти можеш досягти будь-яких висот.

Ну і мій безумовний лайфхак — це моя команда. Яку я довго і важко збирала, але саме вони колись вперше після відкриття центру відправили мене у відпустку.

Истории всех героинь проекта «Бизнес в декрете» читайте здесь 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.